GÜNDEM

İstanbul'da teröre şafak operasyonu

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden gece saatlerinde harekete geçen, ekipler İstanbul Sultangazi'de terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul'da teröre şafak operasyonu
İstanbul'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sultangazi'de belirlenen bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyona polis helikopteri havadan destek verdi.

Gazi Mahallesi'ndeki adreslere düzenlenen operasyon sırasında ekipler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Zırhlı araçlarla sokak başlarını tutan Özel Harekat polisleri de güvenlik önlemi alarak sokak giriş ve çıkışlarını kapattı.

Zübeyde Hanım Mahallesi,1280 Sokak'ta bulunan bir apartmana giren polis ekipleri binanın ikinci katındaki bir dairede aramalarda bulundu. Aramalar sırasında bina dışında polislerin uzun namlulu silahlarla önlem aldığı görüldü.

Operasyon yapılan bir diğer adres ise 75. Yıl Mahallesi 1253 Sokak'taydı. Binaya Özel Harekat polisleriyle giren ekipler binanın ikinci ve üçüncü katındaki dairelerde aramalar yaptı. Ekiplerin aramaları sürerken bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi.


 

Konular: istanbul, terör, DHKP-C,

Yorumlar