GÜNDEM

İşte FETÖ'nün İstanbul'daki ini

Terör örgütü FETÖ’nün en önemli merkezlerinden biri olan, örgüt lideri Fetullah Gülen'e senelerce ev sahipliği yapan, örgütün temellerinin atıldığı yerlerden biri olan İstanbul’un Çamlıca bölgesindeki karargaha girildi.

İşte FETÖ'nün İstanbul'daki ini
aHaber'de yayınlanan Yaz-Boz programı FETÖ'nün temellerinin atıldığı merkezlere girdi. Yıllarca Pensilvanyalı sahtekar Fetullah Gülen'in en yakınındaki isim olan Nurettin Veren, İstanbul - Çamlıca'daki FETÖ noktalarını tek tek gösterirken örgütün en önemli isimlerinin ve karargahlarının nereler olduğunu gösterdi.

Altunizade'deki eski FEM Dershanesi'nin bölgedeki örgüt merkezi olduğu ve Gülen'in İstanbul'daki yıllarında burada ikamet ettiği bilinirken; Nurettin Veren örgütün daha önce hiç bilinmeyen merkezini Yaz-Boz'da gösterdi. Çamlıca Camii'nin yanındaki Akademi olarak bilinen bina FETÖ'nün en önemli toplantılarının yapıldığı yerdi. Buradaki gizli toplantılarda Türkiye ve dünyadaki imamların performansları değerlendiriliyor ve imamların tayin-görevden alma-görev değişikliği gibi kararlar veriliyordu. 4 katlı ve Boğaz manzaralı karargahın kubbeli olan en üst katı en yüksek derecedeki gizlilikteki toplantılar için kullanılıyordu.Yıllarca saklanan köşk

Örgütün bir diğer önemli merkezi ise Ali Katırcıoğlu'nun eviydi. Yine Çamlıca'da bulunan Boğaz manzaralı köşk, örgütün yıllarca saklanması için kullanıldı. Gülen'in İstanbul'a geldiği yıllarda en gizli toplantılar bu evde yapıldı ve FETÖ'nün gizli olarak büyümesi burada sağlandı.

Çamlıca'daki FETÖ merkezleri bu karargahlarla sınırlı kalmadı. Örgütün ABD'De bulunan en önemli iki ismi de yıllar boyunca aynı bölgede ikamet etti. Gülen'in en yakın isimlerinden olan Naci Tosun ve Mustafa Özcan'ın evleri aynı sokakta ve karşı karşıya bulunuyordu. İki evin bölgedeki diğer FETÖ karargahlarına yakınlığı da dikkat çekti..

Ali Katırcıoğlu'nun 5 katlı köşkü

Çamlıca'daki bu köşk ise örgütün yıllarca en gizli buluşma yeri oldu.Konular: istanbul, fetö,

Yorumlar