GÜNDEM

İşte o geceki ilk fotoğraf

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin Marmaris’te konakladığı ve cuntacıların baskın düzenlediği villaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

İşte o geceki ilk fotoğraf
 15 Temmuz darbe girişiminde CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan'ın, tatil yaptığı Marmaris'teki otelden ayrılmasının ardından FETÖ/PDY mensubu 35 darbeci aske rtarafından otele baskın düzenlenmişti. 2 polisin şehit düştüğü saldırı öncesi bir süre otelde değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 dakikayla suikast girişiminden kurtulmuştu.

62. Hükümetin Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, 7 Ağustos'ta demokrasi mitingine katılmak üzere geldiği Muğla'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunulan otel ve Erdoğan'ın kaldığı villada inceleme yapmıştı.

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasından kısa bir süre sonra otele baskın düzenleyen darbeciler, Erdoğan'ın kaldığı villayı adeta kurşun yağmuruna tutmuş ve ardından harabeye çevirmiş. Korumaların kullandığı odaya ilişkin görüntülerde, duvarlar ve eşyaların üzerinde çok sayıdaki kurşun izi ve kırık camlar dikkat çekiyor.


Konular: marmaris, 15 temmuz, fotoğraf, darbe,

Yorumlar