GÜNDEM

İzmir saldırısında teröristlerin hain planı ortaya çıktı

İzmir Bayraklı Adliyesi'nde dün gerçekleştirilen terör saldırısının korkunç detayları ortaya çıktı. 2 terörist öldürülmeseydi yapacakları katliamı ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıkladı...

İzmir saldırısında teröristlerin hain planı ortaya çıktı
Bakan Bekir Bozdağ, İzmir adliyesine yapılan hain saldırı konusunda verdiği bilgiler büyük bir katliamın eşiğinden dönüldüğünü gösterdi. Bozdağ'ın açıklamasına göre teröristler iki araçla geldi. Araçların birinde patlayıcı diğerinde saldırgan bulunuyordu.

Binaya gireceklerdi

Bakan Bozdağ, "Bizim değerlendirmemize göre patlama olduktan sonra birisi roketatarlarla C Blok'a saldırı yaparken öteki de el bombalarıyla saldıracaktı. Roketsavarın ucuna takılacak tanksavar ve bu çok tesirli bir şey. 1,5 metrelik duvarı delip geçebilecek güçte. Ve bundan 7 tane var" dedi.

Bakan Bozdağ şunları söyledi:

"Terör saldırısını yapanların üzerilerinden çıktığı malzemeye baktığımızda, 2 teröristin iki araçla geldiklerine bakılırsa, İzmir Adliyesini hedef alan atışlar yapmayı, büyük bir faciaya yol açacak bir eylem planlandığı değerlendiriliyor. Bu büyük planı Fethi Sekin, cesareti, kahramanlığıyla şehadeti göze alarak önlemiştir. Bunlar diridir zaten, ama onların isimlerini yaşatmak da görevimizdir. Başbakan da ifade ettiler, biz de değerlendirmelerimizi yaparak isminin nereye, nasıl verileceğini değerlendirip yapacağız.”

Konular: bekir bozdağ, plan, adalet bakanı, terörist,

Yorumlar