GÜNDEM

İzmir şehitleri için Adliye Sarayı'nda tören düzenlendi

İzmir'deki hain saldırıda onlarca kişiyi kurtaran şehit polis memuru Fethi Sekin ve Adliye çalışanı mübaşır Musa Can için İzmir Adliyesi'de tören düzenlendi.

İzmir şehitleri için Adliye Sarayı'nda tören düzenlendi
İzmir Adliyesinde şehit polis Fethi Sekin ve adliye çalışanı Musa Can için tören düzenlendi.

Türkiye'ye diz çöktürmek isteyen terör örgütleri Kayseri ve İstanbul'dan sonra dün de İzmir'i hedef aldı. Bomba yüklü araçla İzmir Adliyesi'ne katliama gelen teröristleri, kahraman polis Fethi Sekin durdurdu. Hakim-savcı otoparkına girmek isteyenhainleri durduran Sekin, kaleşnikoflarla araçtan inip kaçan teröristlerin peşine düştü. Bu sırada bombayı patlatmalarına rağmen takibi bırakmayan Sekin, son kurşununa kadar çatışıp 1 teröristi öldürdükten sonra şehit edildi.

Çatışma sırasında İzmir Adliyesinde camın kenarında bulunan mübaşir Musa Can da başından vurularak şehit oldu. Olayda yaralanan, aralarında polislerin de bulunduğu 6 kişi ise hastanelere kaldırıldı. Teröristlerle birlikte iki adet kaleşnikof tüfek, bir RPG-7 roketatar, buna ait 8 fişek ve 8 el bombası ele geçirildi. Olay yerinin 100 metre ilerisinde bulunan ve bomba yüklü olduğundan şüphelenilen bir araç da polis tarafından kontrollü patlatıldı.

Konular:

Yorumlar