GÜNDEM

İzmir'de terör saldırısı!

İzmir'de Bayraklı Adliyesi yakınlarında bombalı araçla terör saldırısı düzenlendi. Saldırı sonrası çatışma çıktı. 2 terörist öldürüldü. Saldırıda 1 polisimiz ve 1 adliye çalışanı şehit oldu.

İzmir'de terör saldırısı!
İzmir Adliyesi girişindeki polis noktası yakınında patlama meydana geldi. Patlamanın, hakim ve savcı girişindeki polis noktasına yönelik bombalı araç saldırısı olduğu tahmin edilİrken, adliye yakınındaki bir araç yanıyor. 

2 terörist öldürüldü

Patlamalardan kısa süre sonra olay yerinden çatışma sesleri geldi. 2 terörist ölü ele geçirildi, bir teröristi ise yakalama çalışmaları sürüyor. 

2 şehit, 10 yaralı

Saldırıda 2 polis ve 1 adliye çalışanı şehit oldu, 10 vatandaş da yaralandı.

Silahını gitar çantasında getirmiş

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin silahını gitar çantasıyla getirdiği belirtiliyor.Baro Başkanı konuştu

Baro Başkanı:

"İzmir'de bu tür bir eylemin olmasından üzüntü duyuyoruz. Patlamanın yaşandığı yerde sadece hakim ve savcıların giriş yaptığı kapı yok. Vatandaş ve avukatların kullandığı kapı da var. Öyle anlaşılıyor ki bombalı araç patlatıldıktan sonra, adliyenin içinde bir kargaşa yaratılmak istendi. Meslektaşlarımız güvenli bölgeye alındı.

Siyah montlu, beyaz bereli bir şüpheli

Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda araçta hasar meydana geldi.

Adliye çevresi güvenlik çemberine alınmış durumda.

"Polis canlı bombaya ateş etti"

Bir görgü tanığı "Biz arabayla köşeyi dönüyorduk. Arkamızdaki araba patladı. Biz aracın içinden dışarı attık kendimizi. Kapıdan inince patlama gerçekleşti. Bizim emniyet güçlerimiz canlı bombaya ateş etti" dedi.

Yayın yasağı getirildi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlık tarafından İzmir'deki patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi. 


 

 

Konular: terör saldırı, adliye, izmir, patlama,

Yorumlar