GÜNDEM

İzmir'deki hain saldırıyı PKK üstlendi

İzmir Bayraklı Adliyesine 5 Ocakta düzenlenen 1 polis memurunun şehit olmasını ve bir sivilin ölmesine neden olan terör saldırısını terör örgütü PKK'nın uzantısı TAK üstlendi.

İzmir'deki hain saldırıyı PKK üstlendi
Geçtiğimiz perşembe günü İzmir BayraklıAdliyesi önünde meydana gelen ve kahraman polis Fethi Sekin'in dikkati sayesinde faciadan dönülen alçak terör saldırısını bölücü örgütün taşeronu TAK üstlendi.

Ne olmuştu 

5 Ocak perşembe günü İzmir'de bomba yüklü araçla İzmir Adliyesi C kapısına gelen teröristler içeri girmek istemişti. Polis memuru Fethi Sekin durumdan şüphelenmiş, izin vermemişti. Araçtan çıkan teröristler kaçmaya başladı, bomba yüklü aracı patlattı.
Mermisi bitene kadar çatışan ve bir teröristi öldüren kahraman polis memuru Sekin ile adliye çalışanı Musa Can şehit oldu. Çatışmada 2 terörist öldürüldü.
Polis memuru Fethi Sekin (Solda) ve Adliye personeli Musa Can (Sağda) hain saldırıda can vermişti.Beşiktaş ve Kayseri saldırısını da üstlenmişti 

TAK daha önce Beşiktaş'ta 45 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin yaralandığı saldırı ile Kayseri'de 14 askerin şehit olduğu, 55 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısını da üstlenmişti.

Konular: pkk, Şehit, izmir,

Yorumlar