GÜNDEM

İzmir'deki terör saldırısıyla ilgili 18 gözaltı!

İzmir'de Bayraklı Adliyesi'nde düzenlenen 1 polisimizin şehit olduğu bir vatandaşımızın da hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası 18 kişi gözaltına alındı. Saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı teröristlerin kimlikleri de belirlendi.

İzmir'deki terör saldırısıyla ilgili 18 gözaltı!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir'deki saldırıyla ilgili şu ana kadar 18 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Bozdağ, "Teröristlerin kimlikleri belirlendi ancak güvenlik gerekçesiyle açıklamıyoruz.  Eylemi PKK'nın yaptığında tereddüt yok" dedi.

18 gözaltı

Olaya ilişkin soruşturmanın İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve kolluk güçleri tarafından yürütüldüğüne dikkati çeken Bozdağ, şöyle devam etti:

"Soruşturma bütün boyutlarıyla yürütülmektedir. Savcılığımızdan edindiğimiz bilgiye göre 18 gözaltı yapılmıştır. Saldırıyı yapan teröristlerin kimlik bilgileri tespit edilmiştir ancak bilgilerini şu an açıklamıyoruz. Hem soruşturmanın selameti bakımından hem de bu teröristlerle irtibatta bulunan, yardım yataklık eden diğer bağlantılarının tespiti bakımından şu anda kimliklerini açıklamıyoruz. İleride bunlar ortaya çıktıkça bunların kimlikleri de kamuoyuyla, basınımızla paylaşılacaktır. Terör eylemini gerçekleştiren terör örgütü konusunda herhangi bir tereddüt yok. Elde ettiğimiz bütün bilgiler eylemi gerçekleştirme talimatını veren bölücü terör örgütü PKK olduğunu göstermektedir. Teröristlerin de bölücü terör örgütü PKK'nın teröristleri olduğunu göstermektedir. Burada herhangi, deliller çerçevesinde tereddüt ve şüphe yoktur."

Konular: bekir bozdağ, pkk, terörist, adalet bakanı,

Yorumlar