GÜNDEM

İzmir'deki saldırıda da 'bantlı şarjör' detayı

İzmir Bayraklı'da düzenlenen terör saldırısının, İstanbul Ortaköy'de bir eğlence mekanına yönelik terör saldırısı ile örtüşen detayları dikkat çekti. İki saldırıda da teröristlerin kalaşnikof şarjörlerini birbirine ters bantladığı ortaya çıktı.

İzmir'deki saldırıda da 'bantlı şarjör' detayı
İzmir'de Bayraklı ilçesindeki adliye binası yakınlarında akşam saatlerinde terör saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda, 1 polis memuru ve 1 adliye çalışanı şehit olurken, 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Adliye binasının C girişindeki polis kontrol noktası önüne yaklaşan bomba yüklü aracın polis tarafından durdurulmak istenmesi üzerine araçtan inen teröristler kaçmaya çalıştı.

Teröristlerin bıraktığı araçta patlama meydana gelmesinin ardından çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi.

Ortaköy saldırısında da aynı yöntem kullanılmıştıİzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın açıklamasına göre, PKK'lı oldukları değerlendirilen teröristlerin, saldırıda kullandıkları şarjörleri ters bantla birbirine yapıştırdığı belirlendi. Teröristlerin şarjör değiştirirken zaman harcamamak için bu yöntemi kullandığı biliniyor.

İstanbul Ortaköy'deki saldırıda 39 kişiyi katleden ve DEAŞ mensubu olduğu değerlendirilen terörist de aynı yöntemi kullanmıştı.

Konular: ortaköy, terör, ortak nokta, izmir,

Yorumlar