GÜNDEM

İzmirli kadının referandum açıklaması rekor kırıyor!

16 Nisan'da yapılacak olan referandum için partililer çalışmalarını devam ettirirken vatandaşlara da mikrofon uzatılıyor. İzmir'de kendisine mikrofon uzatılan bir kadının referandumla ilgili yaptığı konuşma sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

İzmirli kadının referandum açıklaması rekor kırıyor!
Referandum kampanyaları kapsamında liderler il il gezerken sokaktaki vatandaşlara da mikrofon tutularak referandum kararları soruluyor.

Vatandaşla yapılan röportajlara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu sefer de İzmir'de yapılan bir röportaj sosyal medyaya damgasını vurdu. 

İzmir'de yapılan sokak röportajında kendisine mikrofon tutulan İzmirli bir kadın referandum kararını söyledikten sonra neden 'Evet' dediğini de tane tane açıkladı.

'Hayır'cıların Cumhurbaşkanlığı Sistemi gelmesi durumunda 'tek adam olacak', 'özgürlükler kısıtlanacak' gibi iftiralarına karşılık İzmirli kadın durumun tam tersi olduğunu dile getirdi.  CHP döneminde Türkiye'de meydana gelen yasakları unutanlara da bunu hatırlattıktan sonra 'şimdi daha özgür yaşıyoruz' diyerek niçin 'Evet' oyu vereceğini tek tek açıkladı.

Geçmişte yaşanan sıkıntıları "Kürtçe konuşamazdık. Ahmet Kaya şarkısı dinleyemezdik. Şimdiye kadar kıyafetlerinden dolayı insanların çalışma alanları kısıtlandı." şeklinde anlatan kadının videosu paylaşım rekoru kırıyor.

Konular: izmir, referandum,

Yorumlar