Kadir Topbaş'tan Gaziosmanpaşa'ya müjde!

Gaziosmanpaşalılara seslenen İBB Başkanı Kadir Topbaş, ilçeden geçen tramvayın metroya çevrileceğini söyleyerek, ilçeye Türkiye'nin en büyük kütüphanesini yapmayı planladıklarını söyledi.

Gündem 20.03.2014, 17:40 24.04.2018, 11:53
Kadir Topbaş'tan Gaziosmanpaşa'ya müjde!
 Topbaş, Rami Kışlası'nda oluşturulacak kütüphaneye ulaşacak teleferiği de ilçenin merkezine indireceklerini müjdeledi.

EDİRNEKAPI-HABİPLER TRAMVAY'I METRO OLACAK

Toplantıda konuşan Topbaş, Edirnekapı-Habipler Tramvay hattını, Vezneciler ve Arnavutköy'e kadar uzatıp, metroya çevrileceğini ifade ederek, "İnşallah bu metroyu ileride Gaziosmanpaşa Meydanı'na da  getiririz " dedi. Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nun 3 istasyonla Gaziosmanpaşa'ya da  hizmet  vereceğini, ilçenin sınırlarından geçen söyleyen Topbaş "Bu hattın keyfi başka olacak, treni de kaldıracağız" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ GAZİOSMANPAŞA'YA

Türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden birisinin Rami Kışlası'nda oluşturacağını ifade eden Topbaş, " Kışlayı  teleferikle Vialand'a, Miniaturk'e Eyüp Sultan'a kadar uzatacağız. Bu teleferiği inşallah Gaziosmanpaşa Meydanı'na kadar indireceğiz" dedi.

"HİÇBİR ŞEY KAYIT DIŞI DEĞİL, HERŞEY ORTAYA ÇIKIYOR"

Bazı siyasilerin vaadlerin seçim meydanında kaldığını ifade eden Topbaş, "Hiçbir şey kayıt dışı değil, görüyorsunuz, her şey ortaya çıkıyor. Bunlar da ortada" dedi.

3. HAVAALANININ YERİ DEĞİŞTİ ÇÜNKÜ

3. havaalanının daha önce Silivri'ye yapılmasını planladıklarını ifade eden Topbaş, havaalanın yerinin değişmesini şöyle açıkladı: "Mesafe çok uzun. 'Hızlı tren bile yapsanız olmaz' dediler. Kent dikdörtgen gibi uzun, merkez ortada. Onun için 'böyle bir yer lazım' dediler. 'En ideali deniz üzerinden inmektir, bütün dünyada böyledir' dediler. Orada krater hakline gelmiş arazide bunu yapmak istiyorlar. Yapılıyor, vay efendim şöyle, böyle."Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:26
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P