GÜNDEM

Kahraman şehidimizin ismi ölümsüzleşti

İzmir'de Bayraklı Adliyesi'ne 5 Ocak'ta düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in adı Bayraklı Merkez İlkokulu'na verilerek ölümsüzleşti.

Kahraman şehidimizin ismi ölümsüzleşti
5 Ocak Perşembe günü Bayraklı Adliyesi'ne saldırı için gelen 2 terörist, hakim ve savcıların otoparkının bulunduğu alana girmek istedi. Burada görevli polis memuru Fethi Sekin, teröristlerin içeriye girmesine izin vermedi.

Otomobildeki bombayı uzaktan patlatan teröristlerden birini öldüren Fethi Sekin, diğer teröristin arkadan ateş açması sonucu şehit oldu. Saldırıyı yapan iki terörist, ölü olarak ele geçirildi. Aynı saldırıda, camdan olayları izleyen mübaşir Musa Can da şehit oldu. 9 kişi de yaralandı. 

İsmi ölümsüzleştirildi


Terör saldırısında teröristlerin planını, canı pahasına önleyen şehit polis Fethi Sekin ile Musa Can'ın adlarının Bayraklı ve Bornova'daki okullara verilmesi, Valilik tarafından kararlaştırıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü de, hızlı hareket edep Bayraklı Merkez İlkokulu'nun adını Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu, Bornova Yeşilçam İlkokulu'nun adını da Şehit Musa Can olarak değiştirildi. Okulların tabelaları da hızla değiştirilip, hafta başında yerine asıldı. İki okulun öğrencileri de bugün, derse girdiklerinde değişikliği fark etti. Bu arada öğrenciler için polis memuru Fethi Sekin'in terör saldırısında yaptıklarının fotoğraflarla anlatıldığı bir de köşe hazırlandı. Okul Müdürü Musa Günay, "Biz de yaşananlara çok üzüldük ancak polis memurumuzda gururu duyduk. Şimdi öğrencilerimiz evlatlarımız, onun ismini taşıyan okulda geleceğe hazırlanacaklar" dedi.Konular: ilkokul, polis, Şehit, bayraklı adliyesi,

Yorumlar