GÜNDEM

Kahraman'dan Kılıçdaroğlu'nun çağrısına cevap

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ'cülerin bombaladığı Meclis’in ‘zayıf ülke’ görüntüsü verdiğini iddia etmesiyle ilgili konuştu.

Kahraman'dan Kılıçdaroğlu'nun çağrısına cevap
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girimindeki bombardımanda yıkılan ve enkaz halinde tutulan TBMM'yle ilgili söylediği, "Orada o enkazın durması güçlülük değil zayıflık görüntüsü veriyor. Oysa biz darbeye karşı direnmiş siyaset ve halk olarak gücümüzü göstermeliyiz" sözleri üzerine açıklama yaptı.

Kahraman, "Meclis'teki bütün kırık yerler, kapılar, pencereler, hasar gören yerler onarıldı, onarılmaya devam ediyor. Yalnız Başbakanımızın bulunduğu odanın ve onun çevresindeki bomba izlerinin saklanmasını ve 'Demokrasi Müzesi' adı altında bir mekan olarak muhafazasını uygun gördük" dedi.

Öte yandan Kahraman, "Ayrıca bir başka bombanın düştüğü bahçede bir çukur var. Orada yine tankın ezdiği bir araba, buradaki çukur, burası da kapalı hale getirilecek ve Meclis'le o çukur arasındaki yola 'Demokrasi Yolu' denilecek. Kenarında da 15 Temmuz darbe girişimine ait resimler sergilenecek" diye konuştu. 

Kahraman, "Bugüne Meclis'te uygun bir sığınak yok. Eskiden yapılmış, sığınak diye ayrılan bir yer vardı. Oranın çok çok yetersiz olduğunu hatta olmadığını, sığınak olmadığını gördük. Günümüz şartlarına, sivil savunma şartlarına, normlarına uygun bir sığınak yapacağız" dedi.


Konular: Tbmm, kemal kılıçdaroğlu, Başkan, çağrı,

Yorumlar