GÜNDEM

Kalkışma gecesi FETÖ'cülerden ilginç mesaj!

İstanbul’daki 15 Temmuz davasında, darbe sabahı saat 05.20'te "Bölge imamları" kaydıyla gönderilen mesajda "Herkes darbeyi kınayan açıklama yapsın" denildiği ortaya çıktı.

Kalkışma gecesi FETÖ'cülerden ilginç mesaj!
ABD merkezli terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe kalkışması ile ilgili İstanbul'daki ilk dava 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

29 polis hakkında açılan davanın iddianamesinde, şüpheli polislerin darbeci askerlerle iş birliği yaptıkları, halkın direncini kırmaya çalıştıkları belirtildi. 21 polis hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

"Durum çok kötü"

İddianamede "Bölge imamları" kaydıyla 16 Temmuz 2016 günü 05.20'de gönderilen mesaja yer verildi.

Mesajda, "Durum kötü, çok acil duyuru tüm il ve ilçe imamlarına, abilere, ablalara, kurum imamlarına iletin, tüm hizmet mensupları darbeyi şiddetle kınayan açıklama yapsın, meydanlara inip kendisini kamufle etsin, resim çekilip sosyal medyada yayınlasın, asla muhterem hoca efendinin adı geçmesin açıklamalarda, hepimizi alabilirler herkes, 'darbeden haberim yok. TV'de gördüm' desin, asla hükümete ve Tayyip'e karşı olumsuz bir paylaşım yapmayın, bu gurubu kapatıyorum şimdi" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan tarafından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 29 polis hakkında hazırladığı 59 sayfalık iddianameyi kabul etti. İddianamde, aralarında polis helikopteri pilotlarının da bulunduğu çeşitli rütbelerde ve birimlerde görevli 25'i tutuklu 29 polis şüpheli olarak yer aldı. İddianamede, şüphelilerin ya göreve gelmedikleri ya da darbeye direnen arkadaşlarını ve vatandaşları vazgeçirmeye çalıştıkları iddia edildi.

Konular: polis, kalkışma, istanbul, 15 temmuz darbe girişimi,

Yorumlar