GÜNDEM

Karadeniz'e eyleme gelen teröristlerin hepsi temizlendi!

Terör örgütü PKK'nın Karadeniz bölgesinde eylem için gönderdiği terörist grubunun tamamı geçen yıl etkisiz hale getirilirken, öldürülen teröristlerin çantasında çıkan harita sayesinde de Ordu'nun Mesudiye İlçesi kırsalında örgüte ait olduğu tespit edilen 2 büyük sığınak bulunup imha edildi.

Karadeniz'e eyleme gelen teröristlerin hepsi temizlendi!
Terör örgütü PKK tarafından Karadeniz Bölgesi kırsalına, büyük çaplı eylemler yapmaları amacıyla gönderilen 12 kişilik terörist grubunun tamamı, geçen yıl güvenlik güçlerinin Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Ordu ve Erzincan'da düzenlediği başarılı operasyonlarla etkisiz hale getirildi.

Ordu Mesudiye kırsalında 6 PKK'lı teröristin öldürülmesinin ardından, teröristlerin çantasından çıkan harita doğrultusunda, bölgede yürütülen ve halen devam eden operasyonlarda 2 sığınak ortaya çıkarıldı. 
 
Mesudiye kırsalında ormanlık alanda bulunan ve PKK'nın Karadeniz'de ele geçirilen en büyük sığınağı olduğu belirtilen yerde, örgütsel dokümanlar, harita, patlayıcı düzenekleri, bol miktarda yaşam malzemesi ve yiyecek ele geçirildi. 
 
Sığınaklar güvenlik güçleri tarafından imha edilerek kullanılmaz hale getirildi.

Ordu kırsalı ve yaylalarında PKK'nın kış üstlenmesine geçmesini önlemek amacıyla da komandoların -15 derece soğukta, zorlu kış şartlarına rağmen halen operasyonlarını sürdürdüğü, örgütün bölgedeki diğer sığınaklarının aranmasına devam edildiği belirtildi.

Konular: terörist, pkk, eylem, terör orgütü,

Yorumlar