GÜNDEM

Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım görevi bırakıyor

Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım'ın bugün görevinden ayrılacağı bildirildi.  Yaklaşık 7 ay önce göreve başlayan Vali Yıldırım için bugün saat 16.00'da Kastamonu Defterdarlığı önünde uğurlama töreni düzenlenecek.

Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım görevi bırakıyor
Yaklaşık 7 ay önce göreve başlayan Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım'ın bugün görevinden ayrılacağı bildirildi. Kastamonu Valiliği görevine yeni atama ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım Kimdir?

1965 yılında Uşak’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Uşak il merkezinde tamamladı.A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında Uşak Kaymakam Adayı olarak  göreve başladı.1987 yılında İçişleri Bakanlığınca lisan öğrenimi ve mesleki incelemeler yapmak üzere 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi.

Yurt dışı dönüşünde atandığı Kayseri-İncesu Kaymakam Vekilliği görevinden sonra katıldığı 74. dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak 1989 yılında Kırklareli- Demirköy ilçesi Kaymakamlığına asaleten atandı. Daha sonra sırasıyla Karakoçan, Ermenek, Kaynarca, Kızıltepe, Kızılcahamam, Salihli Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Salihli kaymakamı olarak 5 yıl görev yaptıktan sonra 2011 yılında Hukuk Müşaviri olarak atandı. Ankara'daki görevinin ardından Kocaeli Derince Kaymakamlığına atandı.

Mesut Yıldırım, 30/05/2016 tarihli ve 2016/8864 Sayılı Valiler Kararnamesiyle Kastamonu valiliğina atandı atandı. Mesut Yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Konular:

Yorumlar