GÜNDEM

Katliamdan sağ kurtuldu, dehşeti anlattı: 50 kişi bir tuvalete saklandık

Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya yılbaşı gecesi düzenlenen alçak saldırıda kan donduran detayları, katliamdan sağ kurtulan Metin G. anlattı. Metin G. dehşet anlarını, "50 kişi tuvalete saklandık" sözleriyle ifade etti...

Katliamdan sağ kurtuldu, dehşeti anlattı: 50 kişi bir tuvalete saklandık
Yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya düzenlenen, 39 kişinin hayatını kaybetmesine 65 kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı saldırı vahşetinin detayları, mekan içerisinden sağ kurtulanların açıklamaları ile ortaya çıkıyor.

Katliamdan sağ kurtulan Metin G., "50 kişi tuvalete saklandık, yerler gencecik cesetler ile doluydu" diyerek, o geceyi şu sözlerle anlattı:

"3 arkadaş rezervasyonumuz vardı. Önce güvenlikleri geçtik, sonra ikinci kapıda x-ray'de bekleyen arkadaşa ücret ödeyecekken bir anda silah sesleri duyduk. Tuvalete yakın olan kapıya doğru koştuk. Saldırgan birinci kapıyı geçip merdivenlerden inip ikinci kapıya geldi.

"Düşen insanları gördüm"


İlk olarak sağ taraftaki cam kapıya ateş etti. Kapıdaki güvenlikler dahil herkes mekan içine kaçmaya başladı. Bize doğru dönünce teröristle göz göze geldik. Üstümüze ateş açmaya başlayacakken kısmetimize kapı açık olduğu için oradan daldık. Terörist ana kapıdan girerken elinde iki uzun namlulu silahla ateş etmeye devam etti. Barda düşen insanları gördüm. Barı tarayan saldırganı görünce bir daha geri dönerek tuvalete girdik.

"50 kişi tuvalete saklandık"

Bay ve bayan tuvaletine yaklaşık 50'şer kişi girdik. Tuvalet ağzına kadar dolunca hemen kapıyı kilitledim. Yaklaşık bir saat orada kaldım. Silah sesleri duymaya devam ettik. Ağlamaları, bağırışmaları tahmin bile edemezsiniz. Daha sonra ışıklar kapandı.

'Teslim ol' çağrılarını bir kaç el daha silah sesi izledi. Sonra da Çevik Kuvvet bizi tuvaletten aldı. Yerde bir sürü gencecik ceset gördüm. Yaralılar ise şok geçirmiş, konuşamıyordu. Terörist genç biriydi, yüzünün yarısı atkıyla kapalıydı. 1.75 boylarında lacivert parke, jean pantolon, siyah bot giymişti. Bere, sırt çantası, iki de uzun namlulu silah taşıyordu. Biri pompalıydı galiba. Uzun süre bu şoku atlatamayacağım." 

Konular: ortaköy, yaralı, istanbul, reina,

Yorumlar