GÜNDEM

Kaymakam'a son veda!

Derik'te kalleşçe öldürülen Kaymakam Fatih Safitürk son yolculuğuna uğurlandı.

Kaymakam'a son veda!
Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk bugün öğle namazını müteakip Sakarya'da onbinler tarafından uğurlandı. Cenaze töreninde kısa konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörü bitirme sözü verdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada "Size söz veriyorum. Terörü öyle bir bitireceğiz ki, kimse bundan sonra ağzına PKK lafını almayacak. Kaymakam bey, görev tamamlanacaktır. Rahat uyu."dedi.Cenaze törenine katılan vatandaşlar idam istiyoruz sloganları attı. 

İdam sloganlarıyla sık sık kesilen Bakan Soylu konuşmasına şöyledevam etti: Dinimizin emri açıktır. Siz onları ölü sanırsınız ama onlar ölü değil diridirler. O hep eşiyle evladıyla annesiyle ve bu milletle birlikte olacaktır. Bu bayrak dalgalandığı sürece onun üzerine sevgili Muhammed Fatih'in, 15 Temmuz şehitlerinin bu ülkenin varlığı, huzuru için kendibedenini feda etmekten çekinmeyen her şehidimizin adı yazılı olacaktır. Sabırlı olacağız inşallah. Milletimizin başı sağolsun. Şüphe etmeyin. Bu terörü öyle bir bitireceğiz kimse bir daha ağzına alamayacak. Bu namus sözümüzdür. Hiç merak etmeyin. Kaymakam bey, görev tamamlanacaktır.​PKK saldırısında şehit oldu

Derik Kaymakamlığına PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.Muhammet Fatih Safitürk kimdir? 

Muhammet Fatih Safitürk kimdir? 1981 yılında Sakarya – Geyve’de doğdu. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun oldu. 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memuriyete başladı. 2006–2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 yılında Aydın Kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığına geçiş yaptı.. 2009 yılında Kastamonu İli Küre İlçesi Kaymakam vekili olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında University of Exeter (ingiltere) Politika Bölümünde Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Safitürk, evli ve 1 çocuk babası.

 

Konular: kaymakam, Cenaze, diyarbakır, derik,

Yorumlar