GÜNDEM

Kayseri'de hain saldırı!

Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45'de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi.

Kayseri'de hain saldırı!
Kayseri'de, çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu özel halk otobüsünün Talat Bulvarı Caddesi üzerinde Erciyes Üniversitesi önünden geçişi sırasında patlama oldu.
Patlamaya, otobüsün hemen yanına yaklaşan bir aracın sebep olduğu öğrenildi. Olayla ilgili ilk resmi açıklama Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'dan geldi.Vali Kamçı "Maalesef şehit ve yaralılarımız var. Otobüsün yanında bombalı araç patladı" dedi.

13 şehit 48 yaralı

Kayseri'den acı haberi ise TSK verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada Kayseri'de 13 personelin şehit olduğu, 48 personelin ise yaralandığı duyuruldu.
Türk Silahlı Kuvvetleri, 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08: 45 sularında KayseriKomando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında, 13 personelin şehit olduğunu, 48 personelin yaralandığını bildirdi.

Otobüste askerler vardı 

Otobüsün içinde hafta sonu izne çıkan sivil kıyafetli askerlerin bulunduğu belirtiliyor.Görgü tanıklarının ifadelerine göre otobüsün yanına bir aracın yaklaşmasının ardından bir patlama oldu .

"Yol üzerinde komando tugayı kışlası var''

CNN Türk canlı yayınına bağlanan DHA Kayseri muhabiri Oktay Ensari, patlamanın, bir terör patlaması gibi göründüğünü belirtti. Ensari "Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor. Sabah 08:45 sıralarında oldu" dedi.

Görgü anıkları anlattı 

Görgü tanıkları ise "Önce bir trafik kazası zannettik ancak daha sonra otobüsün patlamayla savrulduğunu gördük" diyerek olay anını anlattı.

"Araç 71 plakalı"

Saldırıyı gerçekleştiren aracın 71 plakalı (Kırıkkale) olduğu, otobüste bulunan ve çarşı iznine çıkan askerlerin 1. Komando Tugayı'ndan olduğu belirtiliyor.
 

Konular:

Yorumlar