GÜNDEM

Kazaya ilk müdahaleyi Sağlık Bakanı yaptı

TBMM'de meydana gelen iş kazasında işçiye ilk müdahale Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan geldi.

Kazaya ilk müdahaleyi Sağlık Bakanı yaptı
TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşmeleri bir feryat sesiyle kesildi. Komisyon odasının bulunduğu mutfak bölümünün bahçesinde Meclis Park ve Bahçeler biriminde çalışan Ali Ünal adlı işçinin başına en üst kattaki pencereyi çevreleyen taş blok düştü.

Resmi yemeklerde masa süsü olarak kullanılan çiçek buketlerini hazırlayan Ünal, bir anda kanlar içinde kalırken, yanındaki işçiler "yardım edin" diye bağırmaya başladı. Bu sırada Plan ve Bütçe Komisyonu'nda çalışmalarını sürdüren milletvekilleri pencereye koştu. CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin bağırarak "bir işçinin başına taş düşmüş. Kanlar içinde beyin cerrahı var mı içinizde" diye seslendi. 

Bakan pencereden atladı

CHP'li Aytuğ Atıcı başta olmak üzere doktor milletvekilleri zemin kata koşarak Ünal'a müdahale etmeye çalıştılar. Bu arada komisyonda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ da aşağıya inen grupla birlikte bir insan boyunu aşan yaklaşık iki metrelik pencereden zemine atladı. Atıcı, yaralı işçiye ilk müdahaleyi yaparken, TBMM'nin acil servis doktorları da olay yerine geldi. Atacı, başından darbe alan Ünal'ı hem sakinleştirmeye hem de sorular sorarak uyanık tutmaya çalıştı. Atıcı, Ünal'ın olayın ardından bilincinin açık olduğunu ancak tomografi çekilmeden birşey söylenemeyeceğini ifade etti. Milletvekilleri ve yardım gelen sağlık personeli yaralı işçi Ünal'ı sedye ile ambulansa taşıyarak hastahaneye sevkettiler. Bakan Akdağ daha sonra olay yerinde incelemelerde bulunarak Ünal'ın tedavisi için sağlık birimlerine gerekli uyarılarda bulundu. 


 
 

Konular: Tbmm, recep akdağ, kaza, sağlık bakanı,

Yorumlar