GÜNDEM

Kemal Bey, kasetin siyasi ayağı kim?

Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz bugün "Kemal Bey, kasetin siyasi ayağı kim?" başlıklı yazısında Hürriyet'e verdiği röportajında AK Parti'de ByLokçular var diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'yi FETÖ'nün siyasi ayağı olarak göstermeye çalıştığından bahsetti.

Kemal Bey, kasetin siyasi ayağı kim?
Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz bugün "Kemal Bey, kasetin siyasi ayağı kim?" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Tayiz, bugün kaleme aldığı yazısında Hürriyet'e röportaj veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'de ByLokçular var iddiasını ortaya atmasına  rağmen isim vermemesini "Varsa AK Parti’deki ByLock’çuların listesini Kemal Bey açıklasın, Hürriyet de manşetten versin. “Karargâh rahatsız” manşeti atanlar herhalde ByLockçu’ların listesini yayımlamaktan korkmaz, değil mi?" diyerek Kılıçdaroğlu'nun aslında AK Parti'yi FETÖ'nün siyasi ayağı olarak göstermeye çalıştığını yazdı.

Tayiz, yazısının devamında Deniz Baykal'ın kaset kumpasını hatırlattıktan sonra "Kemal Bey’e soralım, kasetin siyasi ayağı kim? Kaset kumpası patladıktan sonra Deniz Baykal’ın koltuğuna oturan Kemal Bey olabilir mi? Peki ya Baykal’dan sonra CHP’yi hızla FETÖ’nün dümen suyuna sokan, 17-25 Aralık Yargı darbesi girişimini Meclis’e taşıyan, FETÖ’nün tapelerini Meclis kürsüsünden okuyanlar?" diyerek kasetle koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaset kumpasının siyasi uzantısı olduğundan kimsenin şüphesi olmadığını yazdı.

İşte o yazı;
 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Madem Fetullahçılık suç, açıklayın o zaman kaç milletvekili ByLock kullanıyor, bilelim” diyor. “100 mü, 150 mi, 180 mi? Onun için gizliyorlar” diye de ekliyor.

CHP liderinin ByLockçu’ların peşine düşmüş olması şüphesiz sevindirici bir gelişme. Ama hazır ayağına kadar gelmişken Hürriyet’e “AKP’de şu kadar ByLockçu var, isimleri şu, şu ama gizliyorlar” dese ya! Madem biliyor, neden açıklamıyor? Kimden korkuyor, neden çekiniyor? Hadi Kemal Bey’i anladık, onunla röportajı yapan Hürriyet temsilcisi ya da muhabiri neden sormuyor “Kim bu AK Parti’deki ByLockçular” diye?

“Gazetecilik mi” demiştiniz? Bunun adı gazetecilik değil, vur-kaç; Hürriyet çamur at, izi kalsın gazeteciliği yapıyor. Varsa AK Parti’deki ByLock’çuların listesini Kemal Bey açıklasın, Hürriyet de manşetten versin. “Karargâh rahatsız” manşeti atanlar herhalde ByLockçu’ların listesini yayımlamaktan korkmaz, değil mi?

Karın ağrıları başka. Kemal Bey’i CHP’nin başına getiren kaset kumpası ne zaman gündem olsa yardımına ilk Hürriyet yetişiyor. Ne de olsa suç ortakları. Kaseti çeken FETÖ, manşetten patlatan ise Doğan medyasıydı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kumpas mağduru Deniz Baykal’a bir çağrıda bulundu. Baykal’a “Gel, sana Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte kim kumpas kurdu, gösterelim” dedi. Baykal’dan cılız bir ses geldi ancak, yüreği yetmedi “Evet, yarın geliyorum anlat bakalım kim bu kumpası nasıl kurmuş” demeye.

Kumpasta adı geçen Kemal Bey ne yaptı, ne yanıt verdi? 

Yazının devamı için tıklayınız

Konular: Kurtuluş Tayiz,

Yorumlar