GÜNDEM

Kılıçdaroğlu bu sefer oy kullanabildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün yapılan referandumda oyunu, eşi ve oğluyla birlikte Ankara'da Arjantin İlkokulu'nda kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu seçimlerde oy kullanabilmesi, geçtiğimiz seçimlerde oy kullanamadığını akıllara getirdi.

Kılıçdaroğlu bu sefer oy kullanabildi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü referandumda oyunu Ankara'da Arjantin İlkokulunda kullandı. Bu referandumda Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorunsuz bir şekilde oy vermesi akıllara geçtiğimiz seçimlerde iki defa oy kullanamadığını getirildi.

Kılıçdaroğlu 2010'da yapılan referandumda da oy kullanamamıştı. İBB Başkan adayı olduğunda Kağıthane'de oy kullanan Kılıçdaroğlu, adres değişikliğini bildirmeyince referandumda oy kullanamadı. Kılıçdaroğlu, o dönemde 'skandal' olarak yorumlanan bu olaya 'yoğunluk nedeniyle ilgilenemedim' açıklamasını yapmıştı.

Skandalları ve gafları bitmeyen Kemal Kılıçdaroğlu yine, partili cumhurbaşkanlığı sistemini getirecek anayasa değişikliği teklifinin Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamasında da oy kullanamadı. Değişikliğe şiddetle karşı olmasına rağmen oylamaya katılamayan Kılıçdaroğlu'nun gerekçesi ise, 'grup konuşmasını hazırlaması' olarak gösterilmişti.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, referandum,

Yorumlar