GÜNDEM

Kılıçdaroğlu idama da hayır diyor!

CHP genel müdürü Kemal Kılıçdaroğlu'nun hazımsızlığı bitmiyor. CHP'nin başına geçtiğinden beri 8. kez hezimeti yaşayan Kılıçdaroğlu idama karşı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın idam için referandum yaparız söylemi akıllara Kılıçdaroğlu'nun 9. yenilgisini şimdiden getirdi.

Kılıçdaroğlu idama da hayır diyor!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.Kampanya sürecinin eşit şartlarda yürütülmediğini söyleyen CHP Lideri, 'hayır' cephesine moral vermeye çalıştı.

"Hayırcılar kazanandır"

Referandumda 'hayır' oyu kullanan vatandaşları kutladığını söyleyn Kılıçdaroğlu, "Referandumda alınan sonuç ve hayır oyları, demokrasimiz için dönüm noktası olmuştur. Bu koşullarda bu sonuçla hayırcılar, kaybeden değil kazanandır. Bu nedenle her türlü eşitsizlik ve baskı karşısında oy veren hayırcılar, umutsuz değil tersine gelecek için daha da umutlu olmalılar." şeklinde konuştu.

"Demokratik bilincin yüksek olduğu bölgelerde hayır önde"

Cumhuriyet'e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 'hayır' oylarının önde olduğu bölgelere dikkat çekerek, şunları söyledi: "Sonuçlara baktığımızda neredeyse bütün metropollerde hayır öndedir. Sosyal, siyasal ilişkilerin gelişkin olduğu, demokratik bilincin yüksek olduğu, toplumun en büyük çoğunluğunu oluşturan tüm önemli metropollerde hayır oyları ciddi bir fark attı. Bu, referandumun en önemli sonuçlarından biri."

İdama karşıyım

CHP Genel Başkanı, Vatan'a verdiği röportajda ise idam tartışmalarına değindi. Referandum öncesi idam kararına destek olabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, idam cezasına karşı olduğunu söyledi.

Konular:

Yorumlar