GÜNDEM

Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan itiraf

Türk Dil Bayramı etkinliğinde konuşan Kılıçdaroğlu, resmi ideolojinin 'Atatürk, Atatürk' diyerek suistimallerde bulunduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan itiraf
Yıllarca "resmi ideoloji"nin Mustafa Kemal Atatürk'ü kullanarak yaptığı suistimallerle ilgili, Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan bir çıkış geldi.
 
ATATÜRK'ÜN SİYASET İÇİN KULLANILDIĞINI İTİRAF ETTİ
 
Atatürk üzerinden siyaset yapıp toplumun büyük bir bölümünü ötekileştiren, mağdur eden zihniyetin, Atatürk'ün geride bıraktıklarına dahi saygı duymadığı gerçeği, bu kez CHP liderinin ağzından teyit edildi.
 
Türk Dil Bayramı etkinliğinde konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Türk Dil Kurumu'nun öneminden bahsederek, Atatürk'ü dilinden düşürmeyenlerin 12 Eylül darbesi sonrası Atatürk'ün yadigarı olan bu kurumu kapattığını söyledi. 
 
"ATATÜRK, ATATÜRK" DEDİLER...
 
Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şöyle konuştu:
 
"Türk Dil Kurumu yeniden özerk bir yapıya kavuşturulmalı, yönetim ve araştırma etkinliklerinin özgürleştirilmesi sağlanmalıdır. Hep darbeden söz ederiz, darbe hukukundan söz ederiz. Darbeden en büyük zararı özellikle 12 Eylül darbesinde Mustafa Kemal’in kendisi ve onun mirası görmüştür. ‘Atatürk Atatürk’ dediler, Atatürk’ün bütün kurumlarını neredeyse kapattılar. Kapatılan o kurumlardan ikisi de Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’dur. "

Konular: TDK, kılıçdaroğlu, atatürk,

Yorumlar