GÜNDEM

KKTC'de büyük provokasyon! Türkçe isimlere saldırdılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kimliği belli olmayan gruplar, başlattıkları yasa dışı hareketle hazırlattıkları çıkartmaları Lefkoşa, Gönyeli ve Hamitköy'deki sokak tabelalarına yapıştırarak isimleri değiştirmeye kalkıştı.

KKTC'de büyük provokasyon! Türkçe isimlere saldırdılar
Güney Kıbrıs Rum kesiminde yayın yapan Politis gazetesi tarafından yayınlanan bir video ile çirkin bir provokasyona imza atıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde dün akşam saatlerinde maskeli gruplar, Lefkoşa, Gönyeli ve Hamitköy’de bulunan sokak isimlerini değiştirme kalkışmasında bulundu.

Hazırlattıkları çıkartmalarla; İkinci Selim, Ankara, İstanbul, Vatan, 12 Haziran, 1 Ağustos gibi sokak isimlerini hedef alan provokatörlerin söz konusu girişimlerini Rum tarafında yayın yapan Politis isimli gazete internet sitesinden yayınladığı video ile duyurdu.

İşgal altındaymış!

Gazete dün gece internet sayfasında video görüntülerini "İşgal altındaki Lekoşa sokak tabelaları değiştirildi" başlığıyla duyurdu.

'Aktivist' dediler

KKTC'de yayın yapan bazı medya organlarının da söz konusu girişimde bulunanları 'aktivist' şeklinde tanımlaması dikkat çekti.

Konular: sokak, yasa dışı, türkiye, kktc,

Yorumlar