GÜNDEM

Komuta kademesi Van ve Diyarbakır'ı ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile Van Valisi İbrahim Taşyapan'a ziyarette bulundu.

Komuta kademesi Van ve Diyarbakır'ı ziyaret etti
 Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, askeri birliklerde incelemelerde bulunmak üzere kentte gelen Orgeneral Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, valiliği ziyaret etti.

Orgeneral Akar ve beraberindekiler, Vali Hüseyin Aksoy tarafından karşılandı. Valilik şeref defterinin imzalanmasının ardından, makama geçildi.

Vali Aksoy, Akar ve kuvvet komutanlarına, kentte son günlerdeki gelişmeler konusunda bilgi verdi.

Orgeneral Akar ve kuvvet komutanlarına, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil de eşlik etti.Diyarbakır'dan sonra Van'a gitti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, Van Valisi İbrahim Taşyapan'a ziyarette bulundu.

İncelemelerde bulunmak üzere kente gelen Orgeneral Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel valiliği ziyaret etti.

Orgeneral Akar ve beraberindekiler, Vali Taşyapan tarafından karşılandı. Valilik şeref defterinin imzalanmasının ardından, makama geçildi.
Görüşme basına kapalı devam etti.


Konular: Hulusi Akar, hüseyin aksoy, diyarbakır, Valilik,

Yorumlar