GÜNDEM

Külünk: Bolu FETÖ için stratejik bir yer

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Bolu FETÖ için stratejik bir yer, FETÖ ile mücadelede Bolu geç kaldı” dedi.

Külünk: Bolu FETÖ için stratejik bir yer
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Fetullahçı terör örgütüyle mücadeleyle ilgili çok çarpıcı bir detay açıkladı. Külünk, “Bolu FETÖ için stratejik bir il. FETÖ ile mücadelede Bolu geç kaldı. Bolu’da örgütle mücadelenin daha kapsamlı ve dikkatli yapılması gerekiyor. Bazı kişilerin bilindiği halde birileri tarafından kollamaya çalışıldığını da biliyoruz. Herkes yaptığı işe dikkat edecek” dedi. 

BOLU FETÖ İLE MÜCADELEDE GEÇ KALDI

17-25 Aralık yargı operasyonun ardından birçok ilde FETÖ'yle mücadelenin geç kalındığını, bu illerden birinin de Bolu olduğunu söyleyen  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk,  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde örgütün yapılanmasına dikkat çekerek, “FETÖ ile mücadelede Bolu geç kaldı. 17-25 Aralık sonrası örgütle mücadele yapmayan iller 15 Temmuz sonrası hazırlıksız yakalandı. Bu illerden birisi de Bolu. Eğer zamanında gereken önlemler alınsaydı bugün durum böyle olmaz ve geç kalınmazdı. Bolu örgüt için geçiş güzergahı ve örgütün önemli illerinden bir tanesi. Özellikle Abant İzzet Baysal Üniversitesinde yaşanan FETÖ yapılanmasına dikkat çekmek gerekiyor. Yetkililer daha dikkatli olmalı” dedi.

İSİMLLER KOLLANDI

FETÖ operasyonlarında bilinen bazı insanların kollandığını ve bu insanların bilindiğini belirten Külünk, “Bolu örgüt açısında çok önemli bir il. Örgütle yapılan mücadelede eksikler ve yanlışlar olabilir. Bugün bir yanlışlık varsa bunu da konuşabiliriz ve bunları düzeltme şansımız var. Bugün hala yolda yürüdüğümüz kişi bu örgütle bağlantılı olabilir. İşimizin zor olduğunu biliyorum. Fakat bazı kişilerin bilindiği halde birileri tarafından kollamaya çalışıldığını da biliyoruz” dedi.

 

Konular: fetö, metin külünk, ak parti,

Yorumlar