GÜNDEM

Kütüphanelerde FETÖ temizliği

Siirt'te kütüphanelerde bulunan FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen yayın evlerine ait yaklaşık 450 kitap toplanarak, imha edildi.

Kütüphanelerde FETÖ temizliği

İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il ve ilçelerdeki halk kütüphaneleri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından vatandaşların yoğun zaman geçirdiği kahvehane ve kafelerde kurulan kitaplıklarda, Resmi Gazete'de yayımlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname" ile kapatılan yayınevilerine ait kitaplarla ilgili çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

450 KİTAP İMHA EDİLDİ

Uslu, şunları kaydetti: "15 Temmuz'da ülkemizin bütünlüğüne, demokrasisine, cumhuriyetine yönelik bir darbe kalkışması yapıldı. Bütün kurumların aldığı önlemler gibi Kültür ve Turizm Bakanlığınca gelen resmi yazılar doğrultusunda İl Halk Kütüphanesinde ve ona bağlı kütüphanelerde bulunan bölücü terör örgütü elebaşı FETÖ'nün kitapları ve buna yakınlığı ile bilinen yayınevinden oluşan yaklaşık 450 kitap, komisyon marifetiyle kütüphanelerden toplanarak imha edilmiştir."

YENİ KİTAPLAR..

Uslu, toplanan FETÖ yayınlarının yerine vatandaşların ilgisini çekecek yeni ve güncel kitaplar konulduğunu bildirdi.

Konular: kütüphane, fetö, siirt,

Yorumlar