GÜNDEM

Maden faciası ile ilgili flaş gelişme

Siirt' in Şirvan ilçesindeki bakır madeninde meydana gelen heyelan faciasıyla ilgili soruşturma kapsamında 2 iş güvenliği uzmanı ve madenin müdürü gözaltına alındığı öğrenildi.

Maden faciası ile ilgili flaş gelişme
Siirt'in Şirvan ilçesindeki Madenköy'de yaşanan heyelan faciasıyla ilgili Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, "4 cenazeyi çıkardık, 12 işçi halen göçük altında" dedi. Tutulmaz, idari kusur olup olmadığının araştırıldığını belirtirken SiirtBaşsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ise oldukça karamsar sözler söyledi: Ümit ediyoruz ki canlı bedenlere ulaşalım eğer ulaşamazsak bile ailelere cansız bedenlerini teslim edebilelim. AFAD Başkanı telefon iddiası ile ilgili olarak ise 'canlı ulaşabileceğimizi tahmin etmiyorum." dedi.

4 işçinin cansız bedenine uluşıldı 

Siirt'in Şirvan ilçesindeki Madenköy'de heyelan yaşanan bakır madeninde 4 işçinin cansız bedenine ulaşıldı. 12 işçi için arama çalışmaları sürüyor. Arazinin engebeli olması ve ikinci bir heyelan riski nedeniyle çalışmalar güçlükle yürütülüyor. Valilik heyelan sonucu 1 milyon metreküplük bir toprak hareketi oluştuğunu açıkladı.

Konular:

Yorumlar