GÜNDEM

Mahkemeye tepki 1TL

Engelliler, ÖSYM’nin kendilerinden talep ettiği bin 800 TL’lik avukatlık ücretini 1 TL’lik madeni paralar ile ödeyerek mahkemenin verdiği karara tepkilerini gösterdi.

Mahkemeye tepki 1TL
Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) üyeleri, ÖSYM’nin avukatlık ücreti olarak kendilerinden talep ettiği bin 800 TL’lik ödemeyi bin 800 adet 1 TL madeni para ile yaptı. EGED üyeleri, ÖSYM’nin E-YDS başvuru kılavuzunda engelli adayların başvuru yapmaları halinde dahi sınava giremeyeceğinin belirtilmesi üzerine ÖSYM’ye açtığı davayı kaybetti. Bunun üzerine ÖSYM’nin avukatlık ücreti olarak EGED’den bin 800 TL ücret talep ettiğini kaydeden EGED Yönetim Kurulu Üyesi Merve Erten, “ÖSYM bizden avukatlık ücreti olarak bin 800 TL talep ederek, ödeme yapmamamız halinde icra takibi başlatacaklarını bildirdi. Biz de borcumuzu bizzat buraya gelerek kendi elimizle ödemenin uygun olacağını düşündük.

Ödememiz gereken bin 800 TL avukatlık ücreti borcumuzu 1 TL’lik madeni paralarla ödeyeceğiz. ÖSYM’nin dava kararının hemen ardından talep ettiği avukatlık ücretine karşılık biz de en yakın zamanda E-YDS’ye engelli adayların alınmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konular: Ösym,

Yorumlar