GÜNDEM

Mardin'in Derik ilçesinde patlama meydana geldi

Mardin'in Derik ilçesi’nde Kaymakamlık binası yakınlarında patlama meydana geldi.

Mardin'in Derik ilçesinde patlama meydana geldi
Mardin’in Derik ilçesinde bugün saat 12.15 sıralarında meydana gelen olayda kaymakamlık konutuna PKK’lı teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi.
Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Yaralıların olduğu bölgeye ambulanslar sevk edildi.

5 kişinin yaralandığı saldırıda 2 kişinin koruma polisi, 2 kişinin sivil vatandaş olduğu, diğer yaralı kişinin Derik İlçe Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün olduğu açıklandı.

Safitürk, olayda hafif şekilde yaralandı..
 Muhammet Fatih Safitürk kimdir?

1981 yılında Sakarya – Geyve’de doğdu. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Mezun oldu. 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memuriyete başladı. 2006–2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.
2008 yılında Aydın Kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığına geçiş yaptı.. 2009 yılında Kastamonu İli Küre İlçesi Kaymakam vekili olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında University of Exeter (ingiltere) Politika Bölümünde Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Safitürk, evli ve 1 (bir) çocuk babasıdır. 

Konular:

Yorumlar