GÜNDEM

Meclis'i gezen İranlı Bakan şaşkınlığını gizleyemedi!

15 Temmuz hain FETÖ'cülerin darbe girişimi esnasında bombalanan Meclis'i gezen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, incelemelerde bulundu ve yaşananlar hakkında bilgi aldı.

Meclis'i gezen İranlı Bakan şaşkınlığını gizleyemedi!
Türkiye'de temaslarda bulunan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Çavuşoğlu ile 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde Meclis'in bombalanan yerlerinde incelemelerde bulundu ve yaşananlar hakkında bilgi aldı.Gazetecilere açıklama yapan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif de TBMM'yi ziyaret etmeyi bir görev olarak gördüğünü söyledi.

Ziyaretinin Türk halkının ve demokrasinin yanında olduklarını gösterdiğini belirten Zarif, "Türk halkının temsilcilerinin desteği, Cumhurbaşkanının yönlendirmesiyle ispat ettiler ki zorla, cebirle kesinlikle demokrasinin önüne geçilmez. Türk halkının sokaklara çıkması, halkın iradesinin bütün güçlerden üstün olduğunu bir kez daha gösterdi." diye konuştu.Darbe girişimini ilk anlardan itibaren kınadıklarını vurgulayan Zarif, İran'ın Türk halkının ve Türk hükümetinin yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.

Konular: Tbmm, türkiye, haber, darbe,

Yorumlar