GÜNDEM

Mehmetçiğe saldırı hazırlığı yapan hainler yakalandı

Cerablus'ta Türk askeri konvoyunun geçişi sırasında bomba yüklü aracı patlatacak olan PKK/PYD'li teröristler saldırıyı gerçekleştiremeden sağ olarak yakalandı.

Mehmetçiğe saldırı hazırlığı yapan hainler yakalandı
Fırat Kalkanı Harekatı'nı icra eden unsurlar, Cerablus'ta faaliyet gösteren Türk askeri konvoyunu hedef alan bomba yüklü aracı ele geçirdi. Aracı kullanan şoför ve bombayı patlatmayı planlayan terörist sağ olarak yakalandı.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; 21 Ocak 2017 tarihinde Cerablus'u hedef alan bomba yüklü bir araç, Fırat Kalkanı Harekatı'nı icra eden unsurlarca saldırıyı gerçekleştiremeden ele geçirildi. Aracı kullanan şoför ve bombayı patlatacak terörist sağ olarak yakalandı.

Teröristler, ifadelerinde eylem talimatını Münbiç'te bulunan terör örgütü PKK/PYD'nin elebaşılarından aldıklarını itiraf etti.

Teröristlerden Hüseyin el-Hamad, bomba yüklü aracı Münbiç'ten Cerablus'a getirme ve Türk askeri konvoyunun geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatma emrini YPG ile PKK'dan aldığını söyledi. Terörist, bu emrin, "Dindar" ve "Fırat" isimli elebaşılar tarafından verildiğini belirtti.

Cerablus sakinlerinden olduğu belirlenen aracın şoförü Muhammed Rahim de görevinin araçtaki bombanın kumandasını Münbiç'ten getirmek olduğunu kaydederek, "Aracı Cerablus'un çevresinde Türk konvoyunun geçişi sırasında patlatmak istiyorduk." itirafında bulundu.

Konular: fırat kalkanı, mehmetçik, Asker,

Yorumlar