Mehmetçik dev dalgalara aldırmadan göçmenler için denize atladı

Sahil Güvenlik güçlerinin geçen hafta Edirne’nin Enez ilçesinde botları batmaya başlayan 39 düzensiz göçmeni kurtarma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Kahramanlık örneği sergileyen Türk askeri, dev dalgalara aldırış etmeden denize atlayıp göçmenleri kurtardı.

Gündem 24.09.2019, 09:57 24.09.2019, 10:38
Mehmetçik dev dalgalara aldırmadan göçmenler için denize atladı

Avrupalılar göçmenleri ülkelerine almamak için botlarını patlatarak ölüme terk ederken, Türk askeri ise canını hiçe sayarak dev dalgaların arasından göçmenleri kurtararak adeta insanlık dersi vermeye devam ediyor.

Fırtına dev dalgalar oluşturuyor

Geçen hafta Sahil Güvenlik güçlerinin Enez ilçesinde botları batmaya başlayan 39 düzensiz göçmeni kurtarma görüntülerine ulaşıldı.

Görüntülerde, fırtınanın dev dalgalar oluşturduğu Ege'de Mehmetçik'in düzensiz göçmenleri kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiği görülüyor.

Askerler dev dalgaların arasına daldı

Düzensiz göçmenlerin tek tek Sahil Güvenlik gemisi güvertesine çıkarılırken adeta zamanla yarışıldığının yer aldığı görüntülere kurtulanların denizde kalanların kurtarılması için yakarışları da yansıyor.

Kahramanlık örneği sergileyen bazı askerlerin de dev dalgalara aldırış etmeden denize atlayıp göçmenleri kurtarışı ve son göçmenin kurtarılmasına kadar denizde kalması görüntülerde yer alıyor.

39 göçmen kurtarılmıştı

19 Eylül'de Yunanistan'a ilerleyen ve içerisinde 39 düzensiz göçmenin olduğu lastik bot su almaya başlamış, düzensiz göçmenlerin yardım istemesi üzerine Sahil Güvenlik Botu bölgeye gitmişti. Düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca Enez açıklarında kurtarılmıştı. 

 

 

 

Yorumlar (0)
20°
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P