GÜNDEM

Mete Yarar davasında 2 kişi tutuklandı

Mete Yarar'a yaplan saldırı sonrasında gözaltına alına 2 şüpheli tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Mete Yarar davasında 2 kişi tutuklandı
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen şüpheliler E.B. ve V.Ö, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS

Savcılık, ifadelerinin ardından 2 şüpheliyi "mağdurun bir senedi vermeye mecbur edilmesi suretiyle yağma" ve "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade veren şüpheli E.B, kimseden zorla senet almadığını savunarak, "Mete Yarar benim kendisine para getirdiğimi zannetmişti. Ancak biz ona borcumuz olmadığını hesaplamıştık. Kendisi bana senetleri uzattı. Fakat para olmadığını anlayınca senetleri elimden çekti ve senetler yırtıldı."

Üzerinde ruhsatsız tabanca olduğunu söyleyen E.B. "Onun üzerinde silah olduğunu biliyordum çünkü kendisiyle her görüşmemizde bizi tehdit eder tarzda 'ben özel kuvvetlerden emekliyim' şeklinde konuşmalar yapıyordu. Ben ne kimseyi gaspettim ne de kimseyi vurmaya çalıştım. Mete Yarar para getirmediğimizi anlayınca bize küfretti. Ben masadan kalkıp gitmeye çalışınca beni tuttu." iddiasında bulundu.

"YARAR E'NİN GİTMESİNİ ENGELLEDİ"

Diğer şüpheli V.Ö. ise ifadesinde "Olay günü E.B'yi bir şahıs aradı. Bir adres tarif etti. Belirtilen adrese gittik. Bir kafeye oturduk. Bu sırada karşı taraftan eli çantalı bir şahıs bize doğru geldi ve yanımıza oturdu. Elinde şeffaf bir dosya vardı. İçinden senede benzer evraklar çıkarttı ve E'ye uzattı. Kendi aralarında alacak verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladılar." söylemlerine yer verdi.

V.Ö. ifadesinin devamında, "E. 'biz sana şu kadar para verdik. Bu meseleyi kapatalım. Sana daha verecek paramız yok' dedi. Karşıdaki şahıs da başka bir senetle ilgili para istedi. Paranın olmadığını anlayınca bu olay başka yere gidiyor deyip E'nin elindeki evrakları çekmeye başladı. Evraklar yırtıldı. Daha sonra E. bana 'kalk gidelim' dedi. Bu sırada Yarar'ın E'nin gitmesini engellediğini gördüm." dedi.

"HEDEF GÖZETEREK ATEŞ AÇTI"

Mete Yarar'ın, E'ye küfür ettiğini ve onu tehdit ettiğini iddia eden V.Ö. , "Daha sonra E. benim yanıma geldi, silahını çıkarttı. Ben E'yi 'yapma' diye engellemeye çalıştım. Mermiyi silahın ağzına vermeye çalıştı. Silah arızalı olduğu için üçüncüsünde patladı. Bunun üzerine karşıdaki şahıs belinden silahı çekti. Ben de korktum, kaçtım. E. de ters istikamete doğru kaçtı. Bu sırada Yarar’ın E'ye hedef gözeterek ateş açtığını gördüm. Korktum evime gittim, 3 gün evimde oturdum. Medyada Mete Yarar isimli şahsın bizimle ilgili FETÖ gibi ithamlarda bulunduğunu duydum. Bu nedenle gelip ifade veremedim. Ben kimseyi tehdit etmedim. Mete Yarar'la önceden tanışıklığım yok." ifadesini verdi.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, dosya kapsamına göre kuvvetli suç şüphesi olarak kabul edilebilecek somut deliller bulunduğu, olaydan sonra kaçtıkları ve daha sonra yakalandıkları, olayın gün içinde insanların yoğun olarak bulunduğu yerde işlenmiş olması gibi gerekçelerle şüpheliler V.Ö. ve E.B’nin tutuklanmasına karar verdi.

Konular: mete yarar, avşa adası, istanbul, suikast,

Yorumlar