GÜNDEM

Meteoroloji'den uyarı: Kar geri geliyor

Meteoroloji'den gelen son değerlenmeye göre İstanbul'u iki hafta önce etkisi altına alan ve çok sürmeden etkisini yitiren kar, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yurdun bir çok yerinde yağmurla birlikte gelecek...

Meteoroloji'den uyarı: Kar geri geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batısı parçalı çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri, Orta ve Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar'ın doğu kesimleri, Isparta, Antalya, Giresun ve Trabzon çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Karla karışık yağmur gelecek

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta ve Afyonkarahisar'ın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuzey yönlerden kuvvetlice kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

Konular: ankara, hava durumu, meteoroloji, istanbul,

Yorumlar