GÜNDEM

Meteoroloji'den yeni uyarı! Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü geçen Cuma akşamından düne kadar kar yağışının esir aldığı Marmara'da, hava sıcaklığının birkaç derece artacağını duyururken iç ve doğu bölgelere yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yeni uyarı! Geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Marmara'da 1 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz ile Ordu, Van ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sağanak yağmur geliyor

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Karadeniz, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor

 

Konular: yağmur, hava nasıl olacak, kar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü,

Yorumlar