GÜNDEM

Metrobüs hattı Silivri'ye kadar uzuyor, Büyükçekmece'ye metro geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, metrobüs hattının Silivri'ye kadar uzatılacağını söyleyerek, Büyükçekmece'ye metro ve teleferik hattı müjdesi verdi.

Metrobüs hattı Silivri'ye kadar uzuyor, Büyükçekmece'ye metro geliyor
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, Büyükçekmece halkına ulaşım konusunda müjde üstüne müjde verildi.

Büyükçekmece'ye metro geliyor

İstanbul’da ciddi ölçekte metro inşaatlarıyla çalışmaların devam ettiğini söyleyen Topbaş, “Yapılacak olan 80-90 kilometre metronun ihalesini yaptık. Bugün toplantıda arkadaşlarım bahsetti, kararları verilmiş. Artık 7 tane havarayla birlikte bir sistem devreye giriyor. Arkasından yeni ihale aşamalarına giriyoruz. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’den Sefaköy’e kadar gelecek metronun devamı olarak da Sefaköy’den TÜYAP’a kadar bir metro için çalışıyoruz. TÜYAP dediğim Büyükçekmece’ye kadar metro yapılacak. Bu çalışmaların projeleri bitti, artık ihale aşamalarına doğru giriyoruz” diye konuştu.

Metrobüs hattı Silivri'ye kadar uzayacak

Programda Silivri'ye kadar uzayacak metrobüs hattı üzerinde çalışıldığı da ifade edildi.

Büyükçekmece'de TÜYAP'a teleferik

“Büyükçekmece sahilden TÜYAP’a kadar 2.5 kilometrelik bir teleferik çalışmamız var” diyen Topbaş, “Geldiniz bir metrobüsle veya metroyla sahile ineceksiniz, hemen teleferikle inip evinize gideceksiniz. Bunlar bize yetki veren insanların emekleri, bunları sizler yapıyorsunuz. Sizler bizi buraya getirdiniz, görev verdiniz ve sizlerin kararlarıyla bunlar yapılıyor” dedi.

Konular: ibb, metro, teleferik, Büyükçekmece,

Yorumlar