GÜNDEM

MHP'li vekil FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ soruşturması kapsamında MHP'nin 25'inci dönemde Aksaray milletvekili ve MHP Çağrı Heyeti yedek üyesi olan iş adamı Turan Yaldır gözaltına alındı.

MHP'li vekil FETÖ'den gözaltına alındı
Milliyetçi Hareket Partisi'inden 25. dönemde Aksaray milletvekili ve MHP Çağrı Heyeti yedek üyesi olan iş adamı Turan Yaldır, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Aksaray'da gözaltına alındı.

EVİNDE GÖZALTI

Sabah erken saatlerde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonla evinde gözaltına alınan Turan Yaldır, sağlık kontrolü için Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen Turan Yaldır, sorgusu yapılmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilecek.TURAN YILDIR KİM?

5 Mart 1962'de Aksaray'da doğdu. Baba adı Osman, anne adı Nurigar'dır. Makine Mühendisi ve Bürokrat; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi.  TCDD?de mühendislik ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004-2014 yılları arasında Aksaray Belediye Başkanlığı yaptı.  Orta düzeyde İngilizce bilen Palta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Konular: turan yaldır, fetö, mhp, gözaltı,

Yorumlar