GÜNDEM

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık sınırda!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınıra yaptığı sevkiyatın ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, sınır birliklerinde incelemelerde buluuyor.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık sınırda!
Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınıra yaptığı sevkiyatın ardından Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, sınır birliklerinde incelemelerde bulunuyor.

Işık, beraberinde Orgeneral Çolak ile Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçakla Hatay'a geldi. Hatay Valisi Erdal Ata ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel tarafından karşılanan Bakan Işık ve Orgeneral Çolak, askeri helikopterle havalimanından ayrıldı.Sınır birliklerinde incelemelerine başlayan Işık ve Orgeneral Çolak, ilk olarak sınırın sıfır noktasındaki Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı bir hudut karakoluna geldi.

Tören mangasını selamlayan Bakan Işık, daha sonra karakol anı defterini imzaladı. Hudut karakolunda incelemelerde bulunan Işık, ardından gözetleme kulesine çıkarak hudut tekmilini aldı.

Askerlerle öğle yemeği yiyen Bakan Işık ve Orgeneral Çolak'ın sınır birliklerindeki inceledikten sonra açıklama yaptı:"Tüm askerlerimize teşekkür ediyoruz, hem onlara moral veriyoruz, hem de gerekli incelemeleri yerinde yapıyoruz. Hatay, geçişlerin olduğu bir bölge, her türlü tedbir alınıyor. Terörle mücadele kararlılıkla sürecek. Terör örgütü tamamen tasfiye edilene kadar, silahlarını tamamen gömüp memleketi terk edene kadar bu mücadele sürecek."

Konular:

Yorumlar