GÜNDEM

Mimarlar Odası'ndan küstah 'YSS Köprüsü' açıklaması

Mimarlar Odası'ndan yapılan açıklamada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışıyla ilgili küstah bir yorum yapıldı.

Mimarlar Odası'ndan küstah 'YSS Köprüsü' açıklaması
Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada adım adım ilerlediği zirve yolunda gerçekleştirilen her dev yatırıma karşı, bir dış el kontrolündeymişcesine karşı duran Mimarlar Odası'ndan, bugün açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Körprüsü için de öncekilere benzer bir yaklaşım geldi.

Mimarlar Odası'ndan yapılan açıklamada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışıyla ilgili küstah bir yorum yapıldı. Açıklamada, "Bir cinayetin kutlaması yapılıyor" denildi.

İstanbul Boğazına inşa edilen 'dünyanın en geniş köprüsü' Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

Birçok özelliği bakımından Türkiye ve dünya mühendislik tarihi için büyük bir kilometre taşı olma niteliğindeki köprü ile otoyolun açılışı dolayısıyla Sarıyer Garipçe'de vatandaşların da katılımıyla tören düzenlendi.

"Bir katliamın kutlaması yapılıyor"

Mimarlar Odası'ndan, köprünün açılışıyla ilgili yapılan açıklamada, küstah ifadelere yer verildi. İnşaat sürecinin başladığı günden bu yana "Ağaç katliamı yapıldığı" yönünde algı yürüten Mimarlar Odası, açılış töreniyle ilgili, "Bir katliamın kutlaması yapılıyor" dedi.

Mimarlar Odası'ndan yapılan bu açıklamaya sosyal medyada birçok kullanıcı tepki gösterdi.

Konular: cinayet, paylaşım, doğa, tepki,

Yorumlar