GÜNDEM

Muhabirin sorusu Schulz'u terletti

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Başbakan Yıldırım'la yaptığı ortak basın toplantısında kendisine yöneltilen sorular karşısında zor anlar yaşadı.

Muhabirin sorusu Schulz'u terletti

Başbakan Binali Yıldırım'la yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin karşısına çıkan Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, kendisine yöneltilen sorular karşısında adeta terledi.

SABAH MUHABİRİNDEN BOMBA SORULAR

Schulz'a yöneltilen sorular Türkiye'nin AB ilişkileri, DAEŞ'le mücadele ve FETÖ'nün darbe girişimi gibi konular üzerine yoğunlaşırken, Sabah gazetesi muhabirinin soruları da dikkat çekti.

SALİH MÜSLİM GİBİ, DİĞER TERÖR ÖRGÜTLERİ DE AP'DE TOPLANTI YAPABİLİR Mİ?


Sabah muhabiri, "PYD lideri Salih Müslim AP'de ağırlandı, basın toplantısı yaptı, buna izin verildi. Merak ettiğim, sizden bir izin alındı mı, Türkiye için istilacı dedi, IŞİD'e yardım ediyor dedi. Başka terör örgütleri de AP'de gelip basın toplantısı yapabilir mi? Kısa süre önce de PKK yandaşlarının AP'de PKK liderlerinin fotoğraflarının sergilendiği bir sergi vardı. 6-7 Eylül'de de benzer bir sergi açılacakmış, buna izin verilecek mi?" sorusunu yöneltti.

"PYD'NİN AP'DE KONUŞMASI, AP'Yİ BAĞLAMAZ"

Martin Schulz, "Dediğiniz beyfendinin AP'de olduğu bilgisini bugün burada aldım. Bu şahsi bir ziyarettir. Parlamentonun bir temsilcisi, bir üyesi bu beyefendiyi davet etmiş. Bu benim çalıştığım kurumu bağlamaz. AP'yi hiçbir şeye mecbur bırakmaz bu ziyaret. Ben şaşırdım, kendisini davet etmezdim ve AP'de ifade ettiği görüşleri de kendi özel görüşleridir, bizi temsil etmez." cevabını verdi.

Konular: sorular, avrupa Parlamentosu Başkanı, Martin Schulz, haber,

Yorumlar