GÜNDEM

Münbiç için net açıklama! Ya temizlenecek...

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, Münbiç konusu hakkında kesin konuştu.

Münbiç için net açıklama! Ya temizlenecek...
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı değerlendirmelerde, "Ya Münbiç PYD'den tamamen temizlenecek söz verildiği gibi, ya da Münbiç'in temizlenmesi için ÖSO'ya gerekli destek verilecektir. "dedi.

Kurtulmuş ayrıca, Telafer'e yapılacak saldırıya Türkiye'nin seyirci kalmayacağını da ifade etti.

Ya  Münbiç PYD'den temizlenecek ya da...

Suriye'de, Türkiye sınırlarını etkileyecek adımların atılmasıyla ilgili Fırat Kalkanı operasyonunu düzenliyoruz. Planlandığı şekilde seyretmektedir ve Türkiye hedeflerini gerçekleştirerek, güvenli bölgenin oluşması için adımlarını atmaktadır. İlgili bütün ülkelerle diplomasi yürütülmelidir. ÖSO lojistik olarak destekleniyor. İstenmedik bazı hadiselerin karşımıza çıkmaması için ilgili kesimlerle müzakereler yapılıyor. Ya Münbiç PYD'den tamamen temizlenecek söz verildiği gibi, ya da Münbiç'in temizlenmesi için ÖSO'ya gerekli destek verilecektir. 

Haşdi Şabi'nin Musul'a girmesi engellenecek

Musul operasyonunda Musul halkının bu işin esası olması uluslararası koalisyonun ana hedefi olması gerekir. Haşdi Şabi operasyon içinde değildir ve Musul'a girmesi önlenecektir.  Nenova Muhafızları, Peşmergeler operasyonunun içindedir. Telafer, Musul'un emniyetini sağlayan şehirlerdendir. Telafer'in temizlenmesi sağlanması Türkiye'nin esas üzerinde durduğu noktadır. Telafer'e yapılacak saldırıya Türkiye'nin seyirci kalmayacağını ifade etmek isterim.

Konular: münbiç, pyd, türkiye, terör orgütü,

Yorumlar