GÜNDEM

Niğde Üniversitesi'nin ismi değişitirildi

Niğde Üniversitesi'nin adı 15 Temmuz darbe girişimi gecesi FETÖ'cü darbeciler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir olarak değiştirildi.

Niğde Üniversitesi'nin ismi değişitirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde Üniversitesi'nin isminin Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirildiğini açıkladı.

DARBECİ ASKERLER TARAFINDAN ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi özel kuvvetler komutanlığında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi kafasından vurarak öldürdükten sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilmişti.

"GURUR ABİDEMİZ ÖMER HALİSDEMİR"

Niğde Üniversitesi'nin isminin değiştirilmesiyle ilgili açıklama yapan AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, "Niğde Üniversitemizin ismi memleketimizin gururu, kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in ismi verilerek Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Bugün müjdeyi veren Sn. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Buna ilişkin kanun hükmünde kararname birkaç gün içinde yayınlanacaktır. Gurur abidemiz Ömer Halisdemir'in adını ve kahramanlığını her fırsatta anlatmaya, emanetine sahip çıkmaya ona yakışır bir kararlılıkla devam edeceğiz" diye konuştu.

Konular: niğde üniversitesi, fetö, ömer halisdemir, darbe girişimi,

Yorumlar