GÜNDEM

Öğrenciyi döverek ders anlattı

İstanbul Ümraniye’de meydana gelen olayda, öğrencilerinin tahtaya yazı yazamamasına sinirlenen öğretmenin öğrencilerine dayak atarak ders anlatması kameraya yansıdı. Türkiyehabermezi.com olarak defalarca aradığımız okulun telefonları boşa çalmakta...

Öğrenciyi döverek ders anlattı
Ümraniye Fatih İlkokulu'nda meydana gelen bu olayın ardından, Türkiyehabermezi.com olarak defalarca aradığımız okulun telefonlarına kimse çıkmadı. Araştırmalarımız sonucunda ismi T.K. olarak geçen öğretmen kılıklı kişinin Tevfik Kılıç olduğu bilgisine ulaştık. Okuldaki herhangi bir yetkilinin telefonlara çıkmaması soru işaretlerinin çoğalmasına sebep verdiği kuşkusuz.

Öğrencilere tokat atarak ders anlattı

Alınan bilgilere göre Fatih İlkokulu'nda meydana gelen olayda, Tevfik Kılıç isimli öğretmen öğrencilerinden tahtaya yazı yazmalarını istedi. Tahtaya çıkan çocuklar yazmakta zorlanınca öğretmen Tevfik sinirlenip, öğrencilerine hakaret etmeye başladı. Ardından Tevfik Kılıç, öğrenciye vurmaya başladı. Öğrenciye tokat atan öğretmen, kimi zaman da öğrencisini itekledi. O anları ise sınıfta bulunan bir öğrenci kaydetti.

Görüntüler cep kamerasıyla çekildi

Cep telefonuna yansıyan görüntülerde öğretmen çocuklarla birlikte tahtaya yazı yazıyor. Daha sonra yazı yazamayan çocuğa sinirlenen öğretmen hakaret etmeye başlıyor. Ardından çocuklar bir süre daha yazı yazmaya çalışıyor fakat daha çok sinirlenen öğretmen, öğrencilerden bir tanesine tokat atıyor, ardından öğrencisini itekleyerek hakaret ediyor. Öğretmeninden dayak yiyen öğrenci ise korkulu gözlerle yerine oturuyor.

Veliler isyan etmiş durumda

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda öğrencilerinin tahtaya yazı yazamamasına sinirlenerek çocukları döven öğretmene veliler isyan etti. Dayak görüntülerini gören veliler durumu protesto etmek için okula koştu.

Ümraniye’de bir ilk okulda meydana gelen olayda iddiaya göre, Tevfik Kılıç isimli öğretmen öğrencilerinden tahtaya yazı yazmalarını istedi. Tahtaya çıkan öğrenciler yazmakta zorlanınca öğretmen sinirlenip öğrencilerine hakaret ederek tokat attı. Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından öğrencilerin velileri okula akın etti. Durumu protesto eden veliler, Tevfik isimli öğretmenin görevden uzaklaştırılmasını istedi. Görüntülerde öğretmenin tokat attığı 1’inci sınıf öğrencisi B.G., öğretmenin kendilerine hakaret ederek tokat attığını söyleyerek, "Öğretmen bize küfür etti, dövdü. Tokat atıyor, küfür ediyor. Aynı kitaptaki gibi yapıyorum ama yine de kızıyor" dedi.

Öğretmenden öğrenciye dayak kamerada ile ilgili görsel sonucu

"Anne bana vurdu, başımı yere çarptım"

B.G.’nin annesi Feride G. ise şikayetçi olduğunu ve öğretmenin okuldan uzaklaştırılmasını istediğini belirterek, "Ben şikayetçiyim, benim çocuğuma neden vuruyor? O öğretmen okuldan gitsin. Ben istemiyorum o öğretmeni. Benim çocuğuma da vurdu. Her gün benim çocuğuma vuruyor. Çoğum dedi ki, ’Anne bana vurdu, başımı yere çarptım.’ Küfrediyor, kulağını çekiyor. Ben o öğretmeni istemiyorum" diye konuştu.
Dayak görüntülerini izleyen veliler isyan etti.

Öğretmenin çocuklara tokat attığı görüntüsünün ortaya çıkmasının ardından okula koşan veliler, duruma isyan etti. Okula gelen bir veli, "Çocuk ’K’ harfini yapıyor. Yapamadığı için tokat atıyor çocuğa. Çocuk altına işiyor. Kafasına vuruyor, hakaret ediyor" şeklinde konuştu. Başka bir veli ise, "Böyle bir öğretmen bu okulda olamaz. O ortamda bulunmasına bile çok karşıyım. Çocuğa nasıl hakaret eder. Kesinlikle onaylamıyorum. Gördük koşa koşa geldik. Olamaz böyle bir şey" ifadelerini kullandı.

Duruma isyan eden başka bir veli ise, "Ben özellikle çocukların yapamadıkları şeyler için cezalandırılmasına karşıyım. Hakaret edilmesine karşıyım. Videoda zaten var. Çocuklara hakaret ediyor. Bu tarz yaklaşımları var. Biz bunlara karşıyız. Çocuktur, bir hata yapmıştır. Ceza verirsin ama bu cezayı eğitim çerçevesinde verirsin ama yapamadığı bir şey yüzünden çocuğa vuruyor. Çocuğa harfi yap diyor. Çocuk yapamıyor ve çocuğa hakaret ediyor. Bu çocuklar el kadar çocuklar" ifadelerini kullandı.
 

Konular: öğrenci,

Yorumlar