GÜNDEM

Ortak savaş uçağı hakkında İngiltere'den açıklama

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, İngiltere ile Türkiye'nin Milli Muharip Uçak Projesi'nde (TF-X) teknolojilerini ve beyin güçlerini bir araya getireceklerini söyledi.

Ortak savaş uçağı hakkında İngiltere'den açıklama
İngilitere Başbakanı Theresa May'in Türkiye'ye yaptığı resmi ziyaret sırasında imzalanan ve oldukça merak konusu olan TF-X anlaşması hakkında İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon'dan açıklama geldi.

İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında milletvekillerinin savunma konularında sorularını yanıtlayan Fallon, "İngiltere ile Türkiye'nin yeni bir muharip uçak geliştirilmesinde teknolojilerini ve beyin güçlerini birleştirecekleri TF-X projesinin çerçeve sözleşmesinin imzalanmasından ben de memnuniyet duydum. Bu anlaşmanın hem İngiltere'de hem de Türkiye'de daha fazla istihdam yaratacağını ümit ediyorum." dedi.

Ortak proje anlaşması

Geçtiğimiz cumartesi günü Ankara'da Milli Muharip Uçak Projesi'ni (TF-X) geliştirmeye yönelik Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI) ile İngiliz savunma devi BAE Systems arasında çerçeve sözleşme imzalanmıştı.

Konular: proje, geliştirme, Michael Fallon, İngiltere,

Yorumlar