GÜNDEM

Ortaköy saldırısından sonra sosyal medya teröristleri iş başında

Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'da 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırının ardından, sosyal medya teröristleri yine boş durmayarak, halkı galeyana getirecek paylaşımlarda bulundular.

Ortaköy saldırısından sonra sosyal medya teröristleri iş başında
İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya, dün gece yarısı düzenlenen silahlı saldırıda, terörist uzun namlulu silahlarla insanları taradı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 39 kişinin hayatını kaybettiğini, 4'ü ağır 65 yaralının bulunduğunu açıkladı.

Saldırı sonrası sosyal medya hesabından birbirinden skandal ifadeler kullanan tarihçi Ayşe Hür, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i hedef aldı. Skandal mesajına binlerce tepki gelen Hür, özür dilemek yerine kendisine tepki gösterenlere hakaret etti ve alaylı paylaşımlarını sürdürdü.
Kendince, saldırıda hayatını kaybedenler için "Seküler dünya görüşüne sahip olanlar" tanımını yapan Hür, olayı kışkırtanların ise Müslümanlar olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.Bir başka haince paylaşım Halkevleri genel başkanı Oya Ersoy'dan geldi. Ersoy "Hep bir ağızdan 'Müslüman noel kutlamaz' propagandası yapanlar katliamın sorumlusudur! Bu ülke de laiklik mücadelesi yaşamsal!" ifadelerini kullanarak katliamı kınamak yerine ülke de düşünce ayrıştırması yaratmaya çalıştı.Olayı 'Muhafazakar-Laiklik' çatışmasına sürüklemeye çalışanlar sosyal medya aracılığıyla algıları böyle kontrol etmeye çalıştılar. Ülke de 'birlik ve beraberlik' çağrısı yapmak yerine kökenleri ve inançları ile toplumu birbirine düşman etmeye çalışan paylaşımlardan bir diğeri ise ünlü modacı  Barbaros Şansal'dan geldi.
 

Konular: ortaköy,

Yorumlar