GÜNDEM

Özlem Hanife Uzan 13 yıl sonra teslim oldu

Eşi Hakan Uzan ile birlikte yurt dışına kaçan Özlem Hanife Uzan, 13 yıl sonra Türkiye'ye döndü. Uzan, yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Özlem Hanife Uzan 13 yıl sonra teslim oldu
İmar Bankası soruşturması sırasında yurt dışına kaçan Kemal ve Hakan Uzan'ın nerede oldukları, yıllarca tartışıldı. Eşi Hakan Uzan gibi 13 yıldır yurt dışında bulunan ve kırmızı bültenle aranan Özlem Uzan'ın geçen günlerde Türkiye'ye döndüğü ortaya çıktı. Özlem Hanife Uzan, Türkiye'ye döndüğünde polis tarafından gözaltına alındı.

Hakim karşısında çıktı

Polis nezaretinde adliyeye götürülen Uzan, yetkilisi olduğu Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.'nin geri ödeme gücü olmadığı halde 1 milyon 50 bin Euro'luk gayrinakdi krediyi oluşturan teminat mektuplarından 650 bin Euro'luk bölümünün nakde çevrilerek Adabank'ın zarara uğratıldığı gerekçesiyle açılan davada hâkim karşısına çıktı.

"Herhangi bir şey imzaladım mı hatırlamıyorum'' 

Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.'de, Enis Zaimoğlu ve Hasan Pilav ile birlikte müşterek imza yetkilisi olduğunu belirten Özlem Hanife Uzan, "Ben şirket işleriyle ilgilenmezdim. Hakan Uzan bana Adabank'tan şirket için teminat mektubu alacağını söylemişti ancak bunun için şirkette bir karar alındı mı, herhangi bir şey imzaladım mı, hatırlamıyorum" diye konuştu.

"Hakan uzan hala Paris'te''

Hakan Uzan'ın halen eşi olduğunu söyleyen Özlem Hanife Uzan, "Kendisi halen Paris'te yaşamaktadır. Paris'te birkaç adresi bulunmaktadır" bilgisini de verdi.
Bir kısım özel sebeplerden dolayı şimdiye kadar yurt dışından gelemediğini kaydeden Uzan, "Savunma yapma amaçlı olarak gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de Hakan Uzan'a karşı boşanma davası açacağım. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Yurt dışı yasağı konularak serbeest bırakıldı 

Mahkeme heyeti, Özlem Hanife Uzan hakkında, kırmızı bülten ve kaçak kararının kaldırılıp yurt dışına çıkma yasağı konularak serbest bırakılmasına karar verdi.
 

 

Konular:

Yorumlar