GÜNDEM

Para akışını gören FETÖ ilçeyi merkez haline getirmiş

Terör örgütü FETÖ'nün İzmir'in ekonomik potansiyelinin farkına vararak, Ödemiş ilçesini para akışının gerçekleştiği bölge merkezi haline getirdiği ortaya çıktı.

Para akışını gören FETÖ ilçeyi merkez haline getirmiş
 Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) yönelik İzmir'de sürdürülen soruşturma kapsamında elde edilen bulgulara göre, bölgenin finansal potansiyeli nedeniyle Ödemiş ilçesinin merkez haline getirildiği ve bu sayede örgüte yıllık 20 milyon liraya yakın gelir sağladığı öne sürüldü.

ÖDEMİŞ'İ MERKEZ HALİNE GETİRMİŞLER

Operasyonlarda gözaltına alınan 213 zanlıdan 59'u tutuklandı, 26 kişi ise firari olarak aranıyor. Tutuklananlar arasında, terör örgütünün sözde "Ödemiş imamı" olduğu iddia edilen Ali Aslan ile bürokrasideki atamalardan sorumlu olduğu öne sürülen İlhan Arslan da bulunuyor.

KÜRTÇE İNCİL BULUNDU

Ödemiş merkezli 4 ilde, "Gölbaşı-5" adıyla bir süre önce gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Öte yandan, operasyonda bir Kürtçe İncil de ele geçirildi.

YILDA 20 MİLYON LİRA GELİR 
TERÖR ÖRGÜTÜNE 

İlçedeki operasyonlarda elde edilen belge ve bilgilerden, İzmir'in güneyindeki Küçük Menderes Havzası'ndaki finansal potansiyeli fark eden terör örgütünün, Ödemiş'i bu bölgenin sözde "merkezi" haline getirdiği ve buna yönelik faaliyetler yürüttüğü tespit edildi.

YOĞUN NAKİT AKIŞI İŞTAHLARINI KABARTTI

Bölgeye, tarım ve sanayi potansiyelinin yüksek olması, yoğun nakit akışı bulunması nedeniyle özel önem veren terör örgütünün, ilçedeki "himmet" toplantılarını da ayrıcalıklı hale getirdiği bildirildi. Zengin çiftçi ve iş adamlarının davet edildiği bu toplantılara, terör örgütünün sözde "üst düzey" isimlerinin de katıldığı belirlendi. Bu sayede bölge genelinde toplanan 20 milyon liralık yıllık gelirin terör örgütüne aktarıldığı iddia edildi.

Konular: soruşturma, 15 temmuz darbe girişimi, fetö, izmir,

Yorumlar