GÜNDEM

P.İ.Ç başı Feto Obama'ya çağrıda bulundu

ABD haber sitesi Politico'ya konuşan P.İ.Ç (Paralel İhanet Çetesi) elebaşı Fetullah Gülen, ABD Başkanı Obama'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı durdurması için çağrıda bulundu.

P.İ.Ç başı Feto Obama'ya çağrıda bulundu
Darbe girişimine yönelik operasyonların 'cadı avı olduğunu' iddia eden teröristbaşı, 'Erdoğan'ı kimsenin durduramadığını' belirterek, Obama ve diğer ülkelerin liderlerinden "Bu gidişatı durdurmalarını" istedi. Gülen ayrıca, örgütün faaliyetleriyle ilgili olarak da, "Pişman değilim" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı, terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen, örgütün faaliyetleri için, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim." dedi.

ABD haber sitesi Politico'nun sorularını yanıtlayan Gülen, Türkiye'nin acı çektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sorumlu olduğunu iddia ederek, "Tek üzüntüsünün, bu gidişatın karşısında kimsenin duramıyor olması" olduğunu söyledi.

DÜNYA LİDERLERİNE ÇAĞRI YAPTI

Erdoğan'ı durdurması için açık çağrıda bulunan teröristbaşı, darbe girişimine ilişkin operasyonları 'cadı avı' olarak niteleyerek, "Ancak dünya liderleri bu cadı avına karşı etkili bir turum geliştirmezse Türkiye'de cumhurbaşkanını durduracak bir iç dinamik yok" dedi.

"PİŞMAN DEĞİLİM"

2011 yılından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında tutum sergilediğini söyleyen FETÖ elebaşı, "Bu bağımsız olmanın bedeli olarak tanımlanabilir. Ben pişman değilim, dostlarımın da pişman olduğunu sanmıyorum." dedi.

"ERDOĞAN BENİ CİDDİYE ALMAZ"

Gülen daha sonra gelen bir soru üzerine ise, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın benimle konuşmaya değeceğini düşüneceğini sanmıyorum" dedi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup gönderdiğini hatırlatan Gülen, "Girişimlerimin hiçbiri ciddiye alınmadı." diye konuştu.

ERDOĞAN'I OBAMA'YA ŞİKAYET ETTİ

Teröristbaşı Gülen, Obama'dan da, "Türkiye'yi doğru yönlendirmeyi" beklediğini söyledi.

Konular: obama, elebaşı, fetö, türkiye,

Yorumlar